Už od listopadu/novembra loňského roku se mluví o tom, že společnost MediaTek připravuje nový procesor řady Dimensity. Před několika dny bylo oficiálně potvrzeno, že půjde o vlajkový čipset a jeho představení proběhne 20. ledna/januára. Očekává se, že novinkový procesor bude postaven na 6nm výrobní technologii. Prvním výrobcem chytrých telefonů, který tento nový procesor použije bude zřejmě značka Redmi.

Nedávno šéf značky Redmi, pan Lu Weibing, potvrdil, že připravují řadu Redmi K40, kdy jeden z telefonů bude pohánět vlajkový procesor Snapdragon 888. Uvedl také, že představení telefonů proběhne někdy v příštím měsíc. K tomuto oznámení navíc včera na čínské Weibo přidal i další informaci. V ní tvrdí, že telefon Redmi K30 Ultra s procesorem Dimensity 1000+ byl velice úspěšný, ale že nyní už tak trochu dosluhuje. Letos by jej měl nahradit nový model s nejnovějším čipsetem Dimensity.

Z tohoto oznámení vyvozují tipaři dvě věci. Především tu, že Redmi v dohledné době zastaví výrobu modelu K30 Ultra, aby se uvolnily kapacity pro výrobu nového telefonu. Podle odhadů bude u tohoto stroje použit chystaný vlajkový čipset Dimensity. Tento procesor má zatím jen kódové označení MT6893. Měl by být postaven na 6nm výrobní technologii a bude osmi jádrový. Jádra budou rozdělena do tří clusterů s grafikou ARM Mali-G77 MC9.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.