Sotva před pár dny jsme se zmínili o tom, že společnost Samsung připravuje nový telefon Samsung Galaxy A32 s podporou 5G. Věděli jsme, že půjde o nejlevnější telefon společnosti a že bude už brzy představen. To „brzy“ nastalo bez velkých fanfár už včera. Navíc byl tento telefon uveden pro evropský trh v Německu. Jeho cena je skutečně relativně nízká. Bude začínat na 279 euro a prodeje budou zahájeny 12. února/februára.

Design a hlavní parametry

Design telefonu Samsung Galaxy A32 odpovídá jeho ceně. Rámečky kolem displeje jsou širší a stejně tak i brada. Nad displejem je kapkovitý výřez pro přední kameru. Hlavní fotoaparát na zadním panelu sestává ze tří samostatných snímačů. Vedle nich napravo je, opět samostatně, uložen čtvrtý snímač a pod ním LED blesk.

LCD obrazovka má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení HD+, což nepřekvapí, protože jde o levný stroj. Výrobce neuvádí přesný typ procesoru, tvrdí ale že jde o osmi jádrový čipset s taktem 2,0 GHz. Podle předchozích zvěstí víme, že to měl být Dimensity 720. K dispozici bude více paměťových verzí s 4/6/8 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. To bude možno dále rozšířit.

Baterie má sice slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen nabíjení s výkonem 15 W. Snímač otisků prstů je uložen na hraně telefonu. Přední kamera má rozlišení 13 MPix. Hlavní fotoaparát tvoří 48 MPix, 8 MPix a dva 5 MPix snímače. Najdeme mezi nimi širokoúhlý objektiv, makro objektiv a objektiv pro hloubku ostrosti. Telefon bude nabízen v barvách Awesome Black, Awesome White, Awesome Blue a Awesome Violet.