Představení nové řady vlajkových modelů Samsungu je podle veškerých dostupných zdrojů naplánováno na 14. ledna. Galaxy S21 se ale s největší pravděpodobností nestane prvním telefonem se Snapdragonem 888, protože Xiaomi raději uvedou Mi 11 ještě v prosinci. Každopádně ale budou mít nové Samsungy jako vždy ty nejvyšší ambice a půjde o skvěle vybavené vlajkové modely skoro v každém slova smyslu. Dnes se ale vynořily zajímavé informace, které pravděpodobně skalní fanoušky značky moc nepotěší.

Podle velmi dobře informovaného jihokorejského YouTube kanálu totiž Samsung plánuje použít zesílená polykarbonátová záda u všech modelů Galaxy S21. Tyto zprávy nejsou zcela nové, protože se poprvé podobné spekulace objevily už nedávno, ale týkaly se je základního modelu a Galaxy S21 Plus. Novinky ale hovoří i o tom, že plastová záda se budou týkat i velmi drahého ultra-prémiového modelu S21 Ultra. Na polykarbonátu samozřejmě není primárně nic špatného, ale v současnosti je vidět jeho použití jako známku šetření a „budget“ modelů. Kov a sklo prostě stále prémiovému segmentu dominují.

Navíc je zmíněný korejský YouTuber Johyun Lee bývalým zaměstnancem Samsungu a už v minulosti často přinesl velmi přesné zákulisní informace. Polykarbonátu využívá například i velmi úspěšný Galaxy S20 FE, ale v podstatě ve všech recenzích je tento fakt označen jako ústupek a negativní vlastnost. Pokud by tento krok Samsungu potvrdil, tak by šlo o odklon od prémiového zadního skla po plných šesti letech, protože poprvé s ním přišel Galaxy S6. Co byste na toto řešení říkali ? Preferujete skleněná či kovová záda telefonů, nebo nemáte problém ani s polykarbonátem ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.