Apple je v poslední době opravdu zlatým dolem na kontroverzní, nebo přímo ostudné, či vtipné novinky. A před víkendem se tak prostě nedá odolat další v řadě. Dnešní téma v podstatě přímo navazuje na minulou úvahu a spekulace, že se u příští generace iPhonů už pro jistotu nedočkáme nabíjecího portu. Snaha o dotlačení uživatele k bezdrátovému nabíjení je zřetelná i u iPhone 12, protože spolu s telefony dorazily i bezdrátové nabíječky MagSafe. Světlé zítřky pokroku už zkrátka nelze zastavit.

MagSafe sice nabízí na dnešní dobu už poměrně dietní 15W nabíjecí rychlosti, ale chlubí se také Qi certifikací. A přímo na stránkách Applu tak najdete větičku, že tuto novou parádní nabíječku můžete použít i pro nabíjení starších modelů, protože jablečné bezdrátové možnosti sahají až do dřevních dob iPhone 8. Ovocnářský fanoušek při čtení této větičky jistě zajásá, protože proč si za 39 dolarů nepořídit moderní „vymazlenou“ magnetickou nabíječku pro svůj starší parostroj ? Je to přeci jasně viditelný skvělý nápad, kterému nemůže ni stát v cestě, že ?

Redaktoři MacRumors se rozhodli tento skvělý nápad otestovat a nestačili se divit. Testy na iPhone XS (tedy ani ne na archivním iPhone 8) totiž dopadly naprostým fiaskem. Slavný MagSafe zvládl za 30 minut nabít baterii telefonu na 13 % a v druhém testu se polepšil na 14 %. To je v porovnání s normální 7.5W Qi certifikovanou ne-jablečnou nabíječkou zhruba poloviční výkon. Takže MagSafe by se měl každý majitel staršího iPhonu s bezdrátovým nabíjením vyhnout jako čert kříži, protože efektivně své nabíjení jen zpomalí. Ale zase nabíječka hezky vypadá !