Společnost Samsung letos rozšířila své portfolio o dva „véčkové“ skládací telefony. První model Galaxy Z Flip byl představen letos v únoru/februári a ten druhý, Galaxy Z Flip 5G se objevil o prázdninách. A samozřejmě se čeká, že v příštím roce bude uveden jejich nástupce Galaxy Z Flip 2. Ovšem zdá se, že výrobce s označením dalšího skládacího telefonu tak trochu zamotal. Podle tipařů se totiž bude jmenovat Samsung Galaxy Z Flip 3.

Tipaři odhadují, že tato změna jména na Samsung Galaxy Z Flip 3 může vycházet z toho, aby došlo ke sladění názvů se skládacím modelem Galaxy Z Fold. Ten totiž bude prodáván jako Galaxy Z Fold 3. Dodejme ještě, že podle informací ze začátku tohoto měsíce by měl být Galaxy Z Flip 3 představen v létě 2021. A nyní se už můžeme přesunout k tomu, co odhaduje jeden ze známých tipařů na čínském Weibo.

Tipař se zaměřil na displej Galaxy Z Flip 3. Tvrdí, že bude mít AMOLED displej s obnovovací frekvencí až 120 Hz. Rámečky kolem něj by měly být užší a celkově by měla obrazovka odpovídat parametrům vlajkových lodí, jako jsou Galaxy Z Fold 2 a nebo Galaxy Note 20 Ultra. Tipař si také myslí, že chystaný telefon by mohl být levnější, ale konkrétní cenu nezmiňuje.

A když se podíváme i na Twitter, najdeme tam další informace o tomto stroji. Podle nich by vnitřní displej měl mít úhlopříčku 6,9 palce. Vnější displej by měl být dvakrát až třikrát větší než u letošního modelu. To by tedy znamenalo úhlopříčku 2,2 až 3,3 palce. Navíc by vnitřní obrazovka měl být pokryta ultra tenkým sklem UTG. Dále se očekává, že kapacita baterie se bude pohybovat mezi 3700 až 3800 mAh. A jako vždy v případě tipařských odhadů je budeme s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.