Značka OUKITEL je v našich končinách stále velmi populární, i když v poslední době lehce vypadli z cirkulace. Jejich silnou stránkou byly vždy cenově velmi dostupné telefony, zejména modely náležící do řad „K“ (obří baterie) nebo „WP“ (odolné modely). Letos se nad oblíbenou řadou „K“ postupně zavřela voda, protože kapacity baterií rostou i u mainstreamových modelů velmi rychle. Ale podle všech dostupných informací se bude chystaný OUKITEL WP10 snažit integrovat veškeré historické benefity značky hezky do jednoho telefonu. A určitě se tak pokusí opět o přímý útok na srdce a hlavně peněženky fanoušků.

Zatím sice nemáme k dispozici veškeré informace o tomto modelu, protože je tvůrci žárlivě střeží a pečlivě dávkují pomocí oficiálních stránek. I tak už ale víme, že OUKITEL WP10 se bude moci kromě klasické odolné konstrukce a certifikací pochlubit i podporou 5G sítí. Ta bude dosažena využitím procesoru Mediatek Dimensity 800, takže bude mít telefon i velmi solidní výkon. Kromě toho firma potvrdila velký 6.,67-palcový displej s FullHD+ rozlišením a designovým „průstřelem“ nahoře uprostřed. Nebo masivní 8000 mAh kapacitu baterie, která rozhodně něco vydrží.

Přesné datum vydání ani cenové zařazení modelu zatím netušíme, ale myslím, že představení novinky je maximálně v řádu týdnů. OUKITEL se s některými ze svých telefonů navíc nebojí ani lehce raritních specifikací nebo vybavení, takže možná nás s WP10 čeká nějaké to překvapení. Ostatně nedávný sourozenec WP7 dostal do vínku třeba infra senzor fotoaparátu s nočním viděním, nebo UVC sterilizační modul. Takže se máme určitě na co těšit i v tomto případě.