Společnost Qualcomm finišuje s výrobou vlajkového procesoru Snapdragon 875 a někteří výrobci už jej pomalu začínají testovat pro své prémiové telefony na příští rok. Jeho oficiální vydání se totiž očekává 1. prosince/decembra. Je tu ale ještě i možnost, že se připravuje také čipset Snapdragon 870. Alespoň to tvrdí čínští tipaři.

Podle nich sice zatím název Snapdragon 870 oficiálně potvrzen, ale mělo by jít o jakousi „odlehčenou“ verzi vlajkového čipsetu Snapdragon 875. Jeho jádra by měla být taktována na 3,2 GHz a díky tomu by měl být tento procesor výkonnější než letošní SD865. Tipaři také dodávají, že SD870 bude vyroben speciálně na zakázku pro společnost Oppo, respektive pro jejich telefony. Další z tipařů dokonce odhadují, že půjde o příští vlajkovou loď společnosti Oppo.

Zároveň se na stránkách certifikačního úřadu Tenaa objevil přístroj s kódovým označením Oppo PERM00. A je docela možné, že jej bude pohánět zmiňovaný SD870. Telefon má 6,5 palcový displej s rozlišením FullHD+, baterii s kapacitou 4900 mAh a jeho rozměry jsou 162,2×75,1×9,1 mm při hmotnosti 194 gramy. V rámci pamětí bychom tu měli nalézt verze s 6/8 GB operační paměti a 64/128/256 GB interního úložiště. Snímač otisků bude uložen na hraně přístroje. Hlavní fotoaparát bude mít čtyři snímače s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Přední kamera má 16 MPix. Je pravděpodobné, že tento telefon bude představen pro čínský trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.