Rychlé nabíjení dnes už patří k standardní výbavě velkého množství chytrých telefonů. A samozřejmě valná většina uživatelů volá po co nejvyšším výkonu těchto nabíječek. Výrobci na tuto zpětnou vazbu slyší a proto vyvíjejí ultra rychlé nabíjecí technologie. Mezi ty nejrychlejší momentálně patří technologie Oppo a Realme, které mají shodný výkon až 125 W.

My se dnes zaměříme na nabíjecí technologii Realme, která nese název UltraDart, má výkon 125 W a byla oficiálně představena letos v červenci/júli. Nutno dodat, že tato technologie je velmi podobná té, kterou představila společnost Oppo. Přesněji řečeno, stejná je rychlost nabíjení a má i speciální chlazení, díky kterému by se teplota při nabíjení neměla přehoupnout přes 40°C. Ovšem od uvedení této rychlé nabíječky uběhly už dva měsíce a na trhu stále chybí. Generální šéf evropského zastoupení značky, pan Madhav Sheth, na svém twitterovém účtu nyní hlásí, že uvedení na trh se blíží. A jako první trh, kde se začne prodávat bude ten evropský.

Madhav Sheth sdílel i snímek nabíječky UltraDart a z něj se dá vyčíst, že nabíječka má konektor, který se používá v Americe a Číně. Není tedy jasné, zda do Evropy poputuje nabíječka upravená pro evropský standard, nebo bude třeba si pořídit adaptér. Každopádně nabíječka podporuje vstupní napětí 100 až 240 V, což znamená, že bude fungovat prakticky ve všech zemích. Přestože maximální výkon je 125 W, nabíječka podporuje i nižší nabíjecí výkony, a to až do 15 W. Ovšem při využití maximálního výkonu lze 4000 mAh baterii nabít na 33% za pouhé 3 minuty. Nabíječka také podporuje několik nabíjecích protokolů a proto ji lze využít i při nabíjení notebooků. Zatím není známo, kdy přesně bude nabíječka na evropském trhu uvedena, ale vzhledem k tomu, že Realme chystá pro Evropu také představení telefonů řady Realme 7, mohla by být nabíječka představena zároveň s nimi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.