Se super rychlými technologiemi nabíjení telefonů se nám v poslední době roztrhl pytel a dnes si tak do sbírky můžeme zařadit další dva výrobce v prestižním klubu „přes 100W“. Konkrétně se jedná o čínské OPPO a Realme, tedy obě firmy spadající pod obří koncern BBK Electronics. A protože je Realme v podstatě pod-značkou OPPO (i když s poměrně velkou samostatností), tak se jedná v podstatě o to stejné 125W rychlo-nabíjení, jen pod lehce jiným označením.

OPPO vždy patřilo k průkopníkům extrémně rychlých nabíjení a jejich 65W SuperVOOC ještě donedávna kralovalo pelotonu. Čas ale pokročil a nová 125W technologie Flash Charge zvládne 20V/6.25A při využití dvou 6-C článkových baterií. Účinnost by měla činit skvělých 98 % a k dispozici bude také hned 10 senzorů teploty, nový MCU čip nebo 128-bit šifrovací algoritmus. Vše je pak zpětně kompatibilní se staršími SuperVOOC a VOOC protokoly, stejně jako 65W PD a 125W PPS.

A protože dnes je moderní i bezdrátové nabíjení, tak OPPO přihodilo k dobru ještě novou 65W technologii AirVOOC. Ta podporuje standard Qi a s podobně rychlým nabíjením už bychom se asi ani k drátům nevraceli. Firma ukázala také konkrétně jednotlivé nabíječky podporující nové technologie, na které se můžete mrknout na obrázku výše. Zatím jsme se ale nedočkali konkrétního upřesnění telefonů s novými technologiemi, takže není jasné, zda je vše už zcela připraveno ke komerčnímu nasazení.

Realme pak předvedli „vlastní“ 125W technologii UltraDart Fast Charging, která je nebezpečně podobná právě řešení OPPO. Také se uvádí identická čísla, jen se tvůrci pochlubili speciálním systémem chlazení, díky kterému by teploty neměly při nabíjení přesáhnout 40°C. A jen tak pro představu uvedli, že 33 % u 4000 mAh baterie nabijete za pouhé 3 minuty… Vše je také opět zpětně kompatibilní se 65W PD, 36W QC, VOOC, SuperVOOC, Super VOOC 2.0, DartWarp nebo SuperDart rychlé nabíjení.