Dnešek je asi vyhrazen hlavně článkům o cenách chystaných telefonů. A po zklamání z údajně velmi přestřelené ceny OnePlus 8T dnes máme možná i jednu dobrou zprávu. Ta pochází z německých zdrojů a týká se cena připravovaných novinek řady Xiaomi Mi 10T. Před pár dny jsme tu měli zaručené informace o Mi 10T Pro začínajícím na 699 euro, ale možná bude situace ještě o fous růžovější. A to by rozhodně nebylo k zahození, protože v poslední době máme lehký nedostatek cenově dostupných vlajkových modelů napříč spektrem.

Podle těchto zdrojů by měla základní verze Xiaomi Mi 10T začínat dokonce na 499 euro a Mi 10T Pro pak na 599 euro. Samozřejmě s tím, že jde o varianty se 128 GB, protože za 256 GB by se u Pro modelu připlácelo na 649 euro. To zní jako zcela fantastické sci-fi ceny, které jako by ani nezapadaly do filosofie výrobců posledních dní. Navíc by se ještě ořezané Mi 10T Lite mělo prodávat jen za 329 euro. Samozřejmě jde o velmi neoficiální zdroje informací, takže vše může být jinak. Ale špetka optimismu v moři bídy určitě neuškodí.

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro by se měly v mnoha ohledech velmi podobat, protože by oba modely měly mít Snapdragon 865 a LCD displej s vysokou obnovovací frekvencí (asi 144 Hz). Dalším zásadním rozdílem by pak mělo být rozlišení hlavního senzoru fotoaparátu, 64 Mpx vs. 108 Mpx u Pro verze. Levné Mi 10T Lite se zatím ve spekulacích příliš neobjevuje, ale mnozí mu přisuzují procesor Snapdragon 690 5G. Ale to uvidíme až za pár dnů.

Datum představení už je na světě !

A pár dnů to nakonec opravdu bude, protože Xiaomi dnes na Twitteru zveřejnili přesné datum představení řady Mi 10T. To tak proběhne 30. září ve 14:00 našeho času a bude ho možné sledovat na celé škále platforem a sociálních sítí. A pokud se informace o velmi sympatických cenách potvrdí, tak OnePlus dostane v předstihu extrémně silného konkurenta naplňujícího dávný termín „zabiják vlajkových lodí“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.