Od včerejška máme potvrzeno datum vydání „půl-generačního“ OnePlus 8T, které by mělo proběhnout 14. října. Což samozřejmě početné fanoušky značky naplnilo optimismem a nadšením, který ale možná dlouho nevydrží. Dnes se totiž objevily údajné plánované evropské ceny tohoto telefonu a nemá smysl si nic nalhávat…jsou opět extrémně vysoké. Takže krátké období spojené s velmi rozumně naceněným OnePlus Nord asi velmi rychle vezme zasvé. Ale třeba jde jen o nepodložené dohady…

Podle těchto informací by měla základní verze s 8 GB + 128 GB paměti začínat v Evropě na 799 euro. A vylepšená 12 GB + 256 GB varianta pak dokonce na 899 euro. Z podobných čísel se ledaskomu protočí panenky, protože by tak telefon začínal o plných 100 euro výše než OnePlus 8. Tedy na normálních trzích, drobná navýšení v některých státech (jako je ČR) nebude brát na vědomí. Znovu zopakuji, že se nejedná o oficiální informace, ale popravdě bych jim ve světle posledních kroků firmy bohužel i věřil.

OnePlus 8T by mělo nabídnout opět 6.55-palcový FullHD+ AMOLED displej s „průstřelem“ v levém horním rohu, ale tentokrát s obnovovací frekvencí 120 Hz. Zůstane i procesor Snapdragon 865, ale přibude 65W nabíjení u 4500 mAh baterie. Stejně tak selfie kamerka bude výrazně lepší se 32 Mpx. Hlavní fotoaparát by měl mít čtveřici senzorů v podobě 48 Mpx hlavního, 16 Mpx ultra-wide, 5 Mpx makro a 2 Mpx senzoru hloubky pole. Slušná malá evoluce, ale za podobně vysokou cenu ?

K chystanému novému OnePlus se dnes na Weibo vyjádřil i šéf firmy Pete Lau, který fanouškům u 8T slíbil plné tři roky používání bez náznaku „lagu“ nebo zpomalování systému. Podle jeho slov jde o nešvar některých současných vlajkových lodí, kterému se ve OnePlus hodlají vyhnout. Ani slůvkem se ale nedotkl absence Pro varianty OP8T, takže musíme stále předpokládat, že bude vynechána.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.