Na 30. září je naplánovaná velká představovačka Googlu, na které budou hlavní roli samozřejmě hrát zejména nové telefony Pixel 4A 5G a Pixel 5. Kromě toho se ale dostane i na další zajímavé kousky. Ponecháme stranou třeba chytrý reproduktor Nest a zaměříme se hlavně na novou generaci streamovacího zázraku Google Chromecast. Ta bude mít poměrně krkolomný název Google Chromecast with Google TV, tedy pokud se potvrdí aktuální informace. A dnes se objevily i nové snímky tohoto kousku.

Google Chromecast with Google TV se v minulosti objevoval i po kódovým označením „Sabrina“, ale toto jméno určitě nebude prodejní. Nová generace Chromecastu se od těch minulých bude také zásadně lišit, protože poprvé nepůjde o čistě streamovacího prostředníka. V malém těle by se měla totiž schovávat kompletní platforma chytré televize Google TV (neboli Android TV). Možnosti použití tak budou mnohem vyšší než v minulosti. A navíc zákazník dostane přímo i velmi kompaktní dálkové ovládání, které si můžete prohlédnout na obrázcích.

Podle dostupných zdrojů by měla být poměrně slušná i hardwarová výbava, takže se nebudete muset obávat o hrubý výkon. Procesor Amlogic S905X2 s grafikou Mali-G31MP2 by mělo doplnit 2 GB RAM a s největší pravděpodobností i 16 GB vnitřní paměti. To bude stačit na normální využití chytré televize se vším všudy. Hlavním trumfem by pak měla být cena, protože se spekuluje o pouhých 49 dolarech za standardní verzi. To by byla velmi lákavá nabídka, protože plnohodnotná Android TV za tyto peníze by odsunula do obskurity v podstatě veškeré další levné (nejen) čínské TV boxy. Doufejme.