Čínská značka Vivo patří mezi ty velmi úspěšné, ale jejich aktivita se omezuje jen na některé regiony. V případě nových modelů by se ale mělo dostat na globální trhy se vším všudy a dnes pro vás máme nové snímky potvrzující jejich design. A oba kusy Vivo V20 i Vivo V20 SE vypadají poměrně zajímavě, jen došlo u lépe vybaveného modelu k jednomu překvapení. Poslední rendery totiž ukazují zastaralé kapkovité „vykousnutí“ displeje, které už přece jen nevidíme tak často.

Předchozí snímky totiž vždy zachycovaly displej Vivo V20 s oválným „průstřelem“, takže je poměrně velké kapkovité vykousnutí opravdu nečekané. Designovému dojmu to moc nepomůže, protože zadní strana je podobná špičkovému Vivo X50 a vypadá s hranatým modulem zadních fotoaparátů a zajímavými barvami velmi reprezentativně. Alespoň hardwarově vše bude na slušné úrovni se 6,44-palcovým FullHD+ AMOLED displejem, Snapdragonem 720G, 8 GB RAM, 64 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx zadními foto-senzory nebo 44 Mpx selfie kamerkou. Případně 4000 mAh baterií se 33W nabíjením.

Odlehčené Vivo V20 SE pak překvapivě ukazuje na snímcích decentnější „vykousnutí“. Výbava je pořád solidní se stejným AMOLED displejem, ale jen se Snapdragonem 665, 4100 mAh baterií, 48 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx hlavním fotoaparátem a 32 Mpx selfie kamerkou. Uvidíme jak nakonec dopadnou sliby o globální dostupnosti těchto modelů. Ze hry dokonce nejsou ani případné změny v samotném designu pro jednotlivé trhy, což by mohlo vysvětlovat právě nesrovnalosti mezi jednotlivými rendery. Netušíme ani cenové zařazení telefonů, takže na další detaily musíme ještě počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.