Dnes jsme se od Huami dočkali oficiálního představení nového chytrého náramku Amazfit Band 5, který v mnoha ohledech skoro až nebezpečně připomíná Mi Band 5 od Xiaomi. Podobnosti jsou opravdu v mnoha ohledech obří, ale novinka má některá esa v rukávu. Je nutné ale zmínit, že náramek byl představen přímo v USA, takže je klidně možné, že půjde právě jen o vydání pro jejich trh. Globální dostupnost není vůbec jistá a zatím o ní neexistují žádné další informace.

Amazfit Band 5 má také 1.1-palcový oválný AMOLED displej s rozlišením 294 x 126 pixelů, který má vestavěných 45 rozdílných tapet na výběr. Hlavní je ale sestava senzorů pro sportovní a zdravotní vyžití, která je velmi obsáhlá. takže dostanete Biotracker 2 PPG senzor pro 24/7 monitoring tepu, SomnusCare senzor pro sledování spánku a navrch také OxygenBeats pro měření okysličení krve. Dále pak třeba 11 sportovních režimů nebo systém Huami PAI pro hodnocení zdraví a hladiny stresu. Baterie s kapacitou 125 mAh pak slibuje výdrž zhruba 15 dnů klasického používání.

 

Za zmínku stojí třeba i vestavěná podpora platformy Amazon Alexa, i když její aktivace bude až pomocí OTA aktualizace. Samozřejmě jde o voděodolný kousek s 5ATM, takže se ho nebojíte brát ani na plavání. Do prodeje půjde Amazfit Band 5 s cenou 45 dolarů, což je teoreticky lehce nad úrovní Mi Band 5. Ale může nabídnout nějaké extra funkce jako je třeba měření okysličení krve, nebo právě podpora Alexy. Takže pokud se dostane na globální trhy, tak půjde o velmi zajímavou alternativu k náramku od Xiaomi.