Spolupráce velkých jmen tech průmyslu s designovými titány je známou věcí a vždy jde o zajímavě vypadající produkty. Někdy v pozitivním a někdy negativním slova smyslu. Jednou z posledních podobných kolaborací je nový model notebooku ASUS ROG Magic 14 – ACRNM Limited Edition. Jméno jednoznačně odkazuje na jednu z nejznámějších současných módních značek, firmu ACRONYM. A notebook dostal do vínku hned i velmi lidovou cenu 19.999 juanů, tedy skoro 3 tisíce dolarů.

Za podobnou cenu asi čekáte notebook s vodotryskem, ale až tak daleko designová firma ACRONYM nezašla. Abychom učinili informovanosti zadost, tak jen zmíníme, že se jedná o německou firmu založenou v Mnichově roku 1994, která si zakládá na inovativních a verzatilních designem s využitím mochochromatických prvků. K tomu poslouží u tohoto notebooku funkce AniMe Matrix™ s 1215 LED diodami a 6536 perforacemi na víku přístroje, které umožní „retro 8-bit“ animací nebo textů. V unikátní cherry pink barvě.

Designu je podřízeno opravdu vše a kromě vizuálních kouzel s dvěma extra fonty, upravenými materiály a nasprejovaným nátěrem dojde i na další výstřelky. Tím je třeba i samotné ochranné „bublinkové“ balení, které slouží i jako obal na notebook. Střízlivě řečeno velmi ohavný. Speciální vzhled má i nabíječka nebo manuál a dokonce přidaný USB flash disk je upraven k nošení jako módního doplňku.

Alespoň hardwarová výbava je normální a velmi na výši. Displej je sice jen 60 Hz, ale 14-palcový panel má QHD rozlišení. O výkon se pak postará super výkonný procesor AMD Ryzen 9 4900HS spolu s 32 GB 3200 MHz RAM, 1 TB SSD diskem nebo grafikou nVIDIA GeForce RTX 2060 se 6 GB VRAM. To vše v kovovém těle vážícím jen 1.7 kg. Tak co, koupili byste si podobný extravagantní kousek v podobě ASUS ROG Magic 14 – ACRNM Limited Edition ?