Už jsme si za poslední čtyři roky zvykli, že značka OnePlus zvládne každý rok poslat na trh hned dvě generace svých vlajkových modelů. Letos by tomu nemělo být jinak, ale přece jen dojde k jedné podstatné změně. Podle všeho by totiž chystané nová „T“ řada telefonů neměla mít obvyklou Pro variantu. Budeme se tak muset spokojit jen s jediným modelem OnePlus 8T, stejně jako v minulosti. A z dílny jednoho z velmi dobře informovaných „leaksterů“ se dnes vynořilo i údajně přesné datum představení tohoto telefonu.

Konkrétně se jedná o indického experta Ishana Agarwala, který už mnohokrát přinesl velmi přesné informace, takže se mu dá určitě věřit. Podle jeho slov by měl OnePlus 8T být představen už 14. října, tedy pokud nedojde k nečekanému zpoždění kvůli obnovené pandemii koronaviru. Datum představení samozřejmě neznamená okamžitou dostupnost, ale dá se předpokládat, že globálně by mohlo jít OP8T koupit někdy na začátku listopadu. A náš region byl vždy hned v první vlně, takže bychom se neměli obávat ani žádných extra prostojů.

Po designové stránce vypadají zveřejněné rendery OnePlus 8T lehce inspirované Samsungem, ale to může být jen můj pocit. Každopádně se hovoří opět o procesoru Snapdragon 865 (ne Plus verze) spolu s 8GB/12GB RAM a 128GB/256GB vnitřní paměti. Displej by měl být 6.55-palcový FullHD+ AMOLED se 120 Hz obnovovací frekvencí, integrovanou čtečkou otisků prstů a 32 Mpx selfie kamerkou v „průstřelu“. Hlavní fotoaparát by pak měl mít čtyři senzory – 48 Mpx + 16 Mpx ultra-wide + 5 Mpx makro + 2 Mpx hloubka pole. Zbývá dodat jen 4500 mAh kapacitu baterie, 65W nabíjení a systém OxygenOS 11 založený na Androidu 11. A teď už jen solidní cenu…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.