Značka Vivo nedávno potvrdila, že má naplánovánu akci na 22. září/septembra. Na ní hodlá představit své první chytré hodinky s názvem Vivo Watch. Pro pravidelné čtenáře to asi nebude moc velkým překvapením, protože o chystaných Vivo hodinkách se mluví už nějakou dobu. Známe už také některé parametry a dokonce jsme už viděli i nákresy chronometru.

A protože představení Vivo Watch je už na dohled, výrobce vydal promo video, ve kterém nám nechá nahlédnout na to, jak budou hodinky vypadat. Podle pohyblivých obrázků budou uvedeny dvě verze, ovšem obě dvě budou mít kruhový ciferník a tělo z nerezové oceli. Na hraně těla jsou dvě vystouplá tlačítka, ale jejich tvar se u jednotlivých verzí liší. Různé budou i druhy řemínků a na výběr bude mezi koženým a pryžovým.

Očekává se také, že Vivo Watch budou nabízeny ve dvou velikostech, a to 42 mm a 46 mm. Díky certifikacím, které už mají hodinky za sebou víme, že budou podporovat nabíjení s výkonem 5 W a jejich baterie by měla mít výdrž přibližně 18 dní. Přesná kapacita akumulátoru ale zatím známá není. Hovoří se i o operačním systému FunTouch OS, který je speciálně navržen pro nositelnosti. Z videa je také jasné, že hodinky budou mít optický senzor pro sledování tepové frekvence. Neměla by údajně chybět odolnost do 5ATM, podpora NFC, Bluetooth 5.1 a senzor SpO2. Hodinky by měly podporovat i nezávislé přehrávání hudby. Cena je odhadována na zhruba 1000 jüanů, což je přibližně 147 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.