Společnost Apple měla včera svůj velký den. Představeny byly nové hodinky Apple Watch a nové iPady. Ovšem kromě toho byl uveden i nový procesor A14 Bionic. Ten je postaven na 5nm výrobní technologii a pohání nový iPad Air. Navíc se s ním počítá i pro nové modely iPhone 12. A to je jistě výzva jak pro společnost Qualcomm, tak i pro výrobce telefonů s operačním systémem Android. Jistě, mohli bychom namítnout, že Qualcomm má v portfoliu špičkový Snapdragon 865 Plus. Jenže ten je postaven na 7nm technologii a proto ho srovnávat s Apple A14 Bionic není možné. Nicméně Qualcomm pracuje na novinkovém čipsetu Snapdragon 875, který se prý už sériově vyrábí. Na to konto už dokonce společnosti Xiaomi a Realme avizují, že začínají pracovat na telefonech s tímto čipsetem.

Na čínském Weibo se objevily zprávy šéfa Redmi, pana Lu Weibinga, který fanoušků ptá, zda se těší na produkty s 5nm procesorem. Samozřejmě je jasné, že v tomto případě mluví o Snapdragonu 875. A zárověn je jasné, že jde o přímou reakci na předsatvení čipsetu A14 Bionic. Pozadu ovšem nezůstává ani značka Realme. Na Weibo se ozval její vice prezident Xu Qi a rovnou sdílel upoutávku na nový Realme telefon s 5nm procesorem. A opět půjde o čipset od Qualcommu, protože i Realme ve valné většině tyto procesory u svých telefonů používá.

To, že Xiaomi, potažmo Redmi, a Realme avizují nové telefony s 5nm procesorem je sice hezké, ale záleží také na tom, kdy Qualcomm svůj vlajkový čipset uvolní pro výrobce telefonů. Pokud vše půjde podle původních plánů, tak by měl být Snapdragon 875 připraven do konce letošního roku. První telefony, které jej dostanou by se ale měly začít objevovat až v prvním kvartálu roku příštího. Takže do konce roku jistě telefon Redmi, Xiaomi a nebo Realme s tímto procesorem neuvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.