Po levných telefonech řady Vivo Y20 byl oficiálně představen i telefon střední třídy. Má název Vivo Y51 (2020). Rok vydání upřesňuje, že jde o novinku letošního roku, protože telefon se stejným názvem, tedy Y51, byl vydán už před pěti lety. Samozřejmě starý a letošní model nelze srovnávat, protože to, co v roce 2015 patřilo do střední třídy, by dnes už prostě neuspělo. Výrobce proto oprášil název a telefonu přidal parametry, které odpovídají dnešní době.

Design a displej

Čím se tedy může pochlubit Vivo Y51 (2020)? Je to design, který odpovídá letošnímu trendu. Úzké rámečky kolem displeje, včetně brady, narušil malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadní panel je vyveden v moderních barvách a jeho dominantním prvkem je fotoaparát uložený do kosočtvercového modulu. Obrazovka jako taková je typu AMOLED a má úhlopříčku 6,38 palce s rozlišením FullHD+. Díky tomu je zde uložen i snímač otisků prstů a nechybí režim Always-on Display. Obnovovací frekvence je ale standardních 60 Hz.

Další parametry

Samozřejmě vylepšeny byly i další parametry. Telefon dostal procesor Snapdragon 665, který doplnily 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit až na 256 GB. Kapacita baterie je také slušná a má 4500 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 18 W. V rámci konektivity je tu dvoupásmová Wi-Fi, Bluetooth 5.0, USB-C port a 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou FunTouch 10.

Foto výbava, cena a dostupnost

Přední selfie kamera má 16 MPix a světelnost f/2.0. Je uložena v malém kapkovitém výřezu. Hlavní fotoaparát tvoří čytři snímače s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv, portrétní objektiv a makro objektiv. Aplikace fotoaparátu je vybavena funkcemi jako je super makro, noční režim a nebo zpomalené nahrávání videa.

Vivo Y51 (2020) bude nabízen ve třech barevných variantách, konkrétně jde o Mystic Black, Jazzy Blue a Dreamy White. Momentálně je dostupný jen v Pákistánu. Předběžné objednávky již běží a prodeje začnou 19. září/septembra. Cena je nastavena na zhruba 222 dolarů.