Na jaře letošního roku značka Realme hrdě vstoupila do segmentu nositelností a představila své první chytré hodinky. A jak už se stalo pravidlem u této raketově stoupající značky, nezůstane letos jen u jednoho modelu hodinek. Připravuje se celá nová řada, která zatím obnáší dva modely. Jsou jimi Realme Watch S a Watch S Pro.

Je pravděpodobné, že hodinky Realme Watch S a Watch S Pro budou co nevidět oficiálně představeny. Mají už totiž za sebou některé z potřebných certifikací. Oba modely jsou certifikovány společností Nemko a standardní verze hodinek má za sebou také certifikaci Sirim. Z dostupných certifikačních výpisu se jako vždy dají vyčíst jen některé z parametrů, a to ty, pro které dané certifikace platí.

Víme tedy, že verze Watch S Pro bude mít baterii s kapacitou 420 mAh a standardní verze 390 mAh. O dalších specifikací se zatím spekuluje, ale je pravděpodobné, že hodinky budou mít kruhový dotykový AMOLED displej. Úhlopříčka by měla být 1,39 palce a rozlišení pak 454×454 pixelů. Na hraně těla by měla být dvě fyzická tlačítka pro snadnější ovládání. Mezi funkcemi bychom mohli počítat s klasikou v podobě krokoměru a měření ušlé vzdálenosti.

Neměl by chybět ani monitoring spálených kalorií a automatické rozeznání chůze a běhu. Dále se očekává sledování tepové frekvence, okysličení krve a spánku. Výrobce k tomu jistě přidá i různé notifikace a upozornění, dálkové ovládání přehrávače a fotoaparátu. Tyto specifikace sice nejsou potvrzeny, ale podrobnějších informací se jistě brzy dočkáme.