Technologie v segmentu chytrých telefonů se vyvíjí velmi rychlým tempem. Co bylo včera absolutní novinkou, může být už za pár měsíců zastaralé. Před pár lety jsme na snímač otisků pod displejem hleděli jako na zjevení. Dnes se naopak jako na zjevení díváme na telefony, které ho nemají. Podobně je na tom v tomto roce i přední kamera, která je uložena pod displejem. Ještě loni byla tato technologie hudbou budoucnosti a dnes už tu máme první komerčně vyráběný telefon s touto vychytávkou. Ale ne všechny společnosti jsou připraveny na to, aby tuto technologii v dohlednu u svých strojů použily. Dost možná se i z tohoto důvodu proslýchá, že řada vlajkových telefonů Samsung Galaxy S21 bude tou poslední, která ještě využije klasicky uloženou přední kameru.

Je pravdou, že Samsung na vývoji kamery pod displejem pracuje. Dokonce se očekávalo, že ji nasadí už letos u řady Galaxy S20. To se nestalo. A nedočkali jsme se jí ani u řady Galaxy Note 20. A podle zvěsti na Twitteru, kterou tam sdílí Ross Young se kamery pod displejem nedočkáme ani u řady Samsung Galaxy S21.

Ovšem je pravděpodobné, že tato řada bude poslední sérií vlajkových lodí společnosti bez kamery pod displejem. Young věří, že společnost Samsung brzy dotáhne vývoj nové technologie do zdárného konce a v příštím roce ji začne komerčně používat. Prvním strojem Samsung, který by tak mohl mít fotoaparát pod displejem by mohl být Galaxy Z Fold 3.