Značka Realme si na dnes naplánovala velkou představovačku, na které hodlají uvést víc produktů. A prvním z nich jsou chytré hodinky Realme Watch. Protože jde o první hodinky této značky, určitě si zaslouží naši pozornost. O těchto hodinkách se mluví od března/marca a přestože se čekalo, že dostanou kruhový ciferník, finální vzhled je inspirován hodinkami Oppo nebo Apple Watch.

Realme Watch tedy mají obdélníkové tělo a displej. Ten je barevný, dotykový a má úhlopříčku 1,4 palce. Ciferník chrání sklo Gorilla Glass 3 s 2,5D zakřivení. Rozlišení LCD displeje je 320×320 pixelů s jemností 323 ppi a jasem 380 nitů. V hodinkách je předinstalováno 12 různých vzhledů ciferníku. Výrobce slibuje, že postupně bude přidávat dalších až sto nových vzhledů.

Baterie Realme Watch má kapacitu 160 mAh a údajně by měla vydržet až 7 dnů se zapnutým monitoringem tepové frekvence, 9 dní s vypnutým monitoringem a až 20 dnů v pohotovostním režimu. Hodinky mají i certifikaci IP68, jsou tedy částečně odolné vůči vodě a prachu. Mezi funkcemi najdeme monitoring tepové frekvence v reálném čase, monitoring hladiny kyslíku v krvi a 14 sportovních režimů. Mezi tyto režimy patří například fotbal, basketbal, stolní tenis, kolo, spinning, jóga, běh, chůze, fitness a nebo i badminton.

Výrobce samozřejmě nezapomněl ani na monitoring spánku, krokoměr, monitoring spálených kalorií, pitný režim, automatické rozeznání pohybové aktivity, ovládání hudebního přehrávače, různé notifikace a nebo budík a počasí. Spárování s telefonem probíhá přes Bluetooth 5.0. Hodinky jsou kompatibilní se zařízeními s Androidem 5.0 a vyšším a s aplikací Realme Link. Realme Watch budou nabízeny v barvě černé, červené, modré a zelené. Cena je stanovena na 3999 indických rupií, což je zhruba 52 dolarů. Prodeje začnou na Flipkartu a oficiálních stránkách Realme 5. června/júna