Také jste už slyšeli o novém telefonu POCO X3 NFC ? Samozřejmě žertuji, protože v podstatě asi neexistuje fanoušek mobilních telefonů, který by snad o této novince nevěděl. A odezva fanoušků, potažmo zákazníků je vskutku masivně pozitivní, protože jde o výborný telefon za možná ještě lepší cenu. Není se tak čemu divit, že se telefon prodává doslova jako housky na krámě a tvůrci tak mají důvod být na prvotní prodejní čísla náležitě hrdí. A nezapomněli se s nimi samozřejmě okamžitě pochlubit.

Podle všeho se za první tři dny od vydání 7. září stihlo skrze Aliexpress prodat plných 100.000 kusů POCO X3 NFC, což rozhodně nejsou špatná čísla. Navíc v koronavirových časech. A protože se jedná o globálně dostupný model, tak tentokrát opět potěšil i našince. Troufnu si tak říct, že pořádně zamotal hlavu zájemcům o nový telefon střední třídy, protože s 200 dolarovou cenovkou konkurenci dává pořádně na frak. A zčásti tak kanibalizuje i vlastní „rodinné“ modely Redmi, které letos přísahají hlavně na procesory od Mediateku. Ale nejen u nás mají Snapdragony přece jen stále lepší zvuk…

POCO X3 NFC toho totiž nabízí opravdu hodně, i když samozřejmě nejde o dokonalý telefon. Ale 6,67-palcový IPS panel se 120 Hz, povedený procesor Snapdragon 732G, výborný 64 Mpx fotoaparát nebo masivní 5160 mAh kapacita baterie jsou prostě vítězné parametry. A nelze zapomenout i na další drobné extra vymoženosti, jako jsou stereo reproduktory, přítomnost 3.5 mm audio jacku, certifikace IP53 nebo NFC čip. Absence 5G sítí je samozřejmě detrimentem pro některé světové trhy, ale třeba u nás to nikomu rozhodně nevadí. Také o tomto kousku tedy přemýšlíte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.