Výrobci telefonů se už od nepaměti snaží o vytvoření neotřelého designu, který by zároveň splňoval i zásadní praktické požadavky. A měli jsme tak možnost vidět celou řadu více, či méně povedených kousků s velmi netradičním vzhledem. Právě do této kategorie by měl patřit i chystaný LG Wing s duálním displejem a hlavně kloubem na pootočení displeje o 90°. Podle všeho by oficiální představení mělo proběhnout už za pár dnů, tedy konkrétně 14. září, ale některé zásadní detaily už se o telefonu dostaly na světlo dnes.

Podle renderů serveru LetsGoDigital, založených na dříve zveřejněném patentu LG, by měl totiž nový LG Wing disponovat speciální technologií fotoaparátu „Gimbal Motion Camera“. To by mělo znamenat s největší pravděpodobností gimbal stabilizaci minimálně hlavního senzoru fotoaparátu, tedy podobný systém jako nedávné Vivo X50 Pro. Jak známo, tak gimbal stabilizace je papírově výrazně lepší než typická optická stabilizace (OIS), takže by nové LG mělo excelovat právě v této kategorii. K tomu bude vybaveno hned trojicí prozatím neznámých senzorů.

Kromě toho už byl oficiálně i potvrzen očekávaný procesor Snapdragon 765G, takže půjde opravdu o vyšší střední třídu a ne high-end model. Z dvojice displejů by pak hlavní měl být OLED a na sekundární zbyde „jen“ LCD technologie. Poslední spekulací je pak přítomnost výsuvného modulu selfie kamerky, což opět vzhledem k dostupným renderům dává smysl. Bude velmi zajímavé sledovat, do jaké míry bude nakonec LG Wing opravdu šikovný telefon v reálném použití, nebo zda to na papíře vypadá lépe, než ve skutečnosti. Vše se dozvíme už je za pár dnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.