Dnes jsme se dočkali velmi příjemného překvapení, protože z čistého nebe na globální trhy už v září zamíří výborný herní model Nubia Red Magic 5S. Ten byl v Číně představen na konci července a o možném globálním vydání se vůbec ani nedebatovalo. Takže je blesková dostupnost na světových trzích skvělou zprávou a navíc mnohem větším šokem je i v podstatě zachování původní čínské ceny. Předprodeje už jsou otevřeny ode dneška a reálně si telefon budete moci koupit už 2. září.

Jedná se totiž o nekompromisně vybavené herní monstrum, kde se na výbavě opravdu nešetřilo. Nubia Red Magic 5S má 6.65-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí. A výkonu bude na rozdávání s procesorem Snapdragon 865 (ne Plus varianta), 8 GB nebo 12 GB LPDDR5 RAM a 128 GB nebo 256 GB rychlé UFS 3.1 vnitřní paměti. Nový systém chlazení je také výrazně lepší než u minulé generace. A pro hráče je zásadní i přítomnost dvou speciálních hardwarových „trigger“ tlačítek na boku telefonu.

Fotoaparáty jsou obvykle u herních modelů zanedbávány, ale nová Red Magic na tom určitě není špatně. Hlavní fotoaparát je trojitý – 64 Mpx Sony IMX686 + 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro, selfie kamerka je pak pouze 8 Mpx. Telefon je dual SIM, podporuje 5G sítě a samozřejmě má také Bluetooth 5.1, NFC čip a také nechybí ani 3.5mm audio jack. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporováno je 55W nabíjení, i když v balení je pouze 18W nabíječka. Systémem je RedMagic OS 3.0 založený na Androidu 10.

Překvapivě rozumné ceny

Jde o globální verzi, takže má Red Magic 5S i naše veškeré LTE frekvence. Cena stříbrné verze s 8 GB + 128 GB paměti je velmi hezkých 579 euro a za 12 GB + 256 GB si připlatíte v extravagantnější Pulse barvě na 649 euro. K dispozici jsou i další doplňky včetně extra chladiče, herního nástavce a spousty dalších. Za registraci k odběru novinek pak oficiální obchod nabízí navíc i 10 euro slevy. Tak co na to říkáte ?