Velký den Samsungu se blíží, protože 1. září bude s fanfárami představena druhá generace jejich vlajkového ohebného telefonu. Samsung Galaxy Z Fold 2 bude po všech stránkách vylepšená verze předchozí generace, ale samozřejmě si zákazník opět pořádně sáhne do kapsy. Oficiální Twitter korejské firmy dnes potvrdil datum představení a další důležité detaily pak doplnil známý „únikář“ Roland Quandt. Tím hlavním je právě oficiální evropská cena telefonu a žádné příjemné překvapení opravdu nečekejte.

Podle těchto informací totiž na evropském trhu nový Samsung odstartuje za lidových 1999 euro. Což je sice pohledem optimisty o plných 100 euro méně než předchozí generace, ale ta disponovala 512 GB vnitřní paměti oproti 256 GB u novinky. Takže opět se dostaneme přes 50.000 korun, takže si tento technologický výstřelek pořídí jen šílenci, nebo dlouholetí odchovanci cenové politiky Applu. Pro zbytek veřejnosti pak tento jinak určitě velmi povedený telefon zůstane jen kuriozitou.

A o tom, že půjde o skvělý kus asi nikdo nepochybuje, protože papírové parametry jsou na velmi vysoké ůrovni. Kromě většího sekundárního displeje se dočkáme také třeba 120 Hz obnovovací frekvence u toho hlavního, procesoru Snapdragon 865 Plus, trojitého hlavního fotoaparátu nebo 4500 mAh kapacity baterie. A telefon v bronzové barvě vypadá opravdu luxusně, takže se majitel stane automaticky centrem obdivu. Za ty peníze je to ale poměrně malá útěcha.