Dnes jsme se od čínské značky Realme dočkali oznámení data vypuštění nové řady telefonů Realme 7, které proběhne 3. září v Indii. Pro Realme je indický trh velmi důležitý, ale nezanedbává ani globální zákazníky (včetně naší zemičky), takže by novinky měly časem dorazit i k nám. A nedlouho po odhalení data vydání jsme se dočkali i kompletních specifikací Realme 7 Pro včetně snímku přední strany telefonu. Takže si můžeme o tomto kousku udělat velmi jasnou představu.

Realme 7 Pro bude v mnoha ohledech navazovat na minulou generaci, protože by mělo dokonce dostat i stejný procesor v podobě Snapdragonu 720G. Zbytek specifikací ale bude jednoznačným vylepšením v podstatě na všech frontách. Například 6,4-palcový FullHD+ displej by měl být konečně AMOLED s integrovanou čtečkou otisků prstů a také 90 Hz obnovovací frekvencí. Na výběr pak bude mezi 6 GB + 128 GB a 8 GB + 128 GB paměťovými variantami. Dojde i na 4500 mAh baterii s parádním 65W rychlo-nabíjením SuperDart.

Hlavní fotoaparát by měl mít čtveřici senzorů a hlavní 64 Mpx Sony IMX682 doplní 8 Mpx ultra-wide se 119° záběrem, 2 Mpx portrétový monochrom a 2 Mpx makro. Selfie snímač by pak měl u nové generace být jen single s 32 Mpx rozlišením. Telefon bude dále mít překvapivě také například stereo reproduktory, které u levnějších modelů zdaleka nejsou obvyklé. Rozměry by měly být 160.9 x 74.3 x 8.7 mm a váha 182 g.

O ceně zatím netušíme zhola nic, ale mělo by jít o něco na úrovni Redmi Note 9 Pro, proti kterému nové Realme jednoznačně půjde. A bude mít v mnoha ohledech podlé mého navrch. Zatím to vypadá jen na dvě barevné verze ( Mirror Blue a Mirror Silver), ale to mu rádi odpustíme. Tak snad už brzy i globálně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.