Před třemi dny jsme se zmínili o tom, že značka Vivo připravuje rozšíření své řady S. Dalším přírůstkem bude model s označením Vivo S7 5G. Výrobce doufá, že tento telefon naváže na prodejní úspěch svého předchůdce Vivo S6, který byl vydán v březnu/marci a na čínském trhu zaznamenal velmi slušné prodejní výsledky. Za pouhé dva měsíce se ho prodalo více než 1 milion kusů. Je sice trochu s podivem, že v tak rychlém sledu značka připravuje další telefon, ale možná věří tomu, že železo se má kout dokud je žhavé.

Vzhledem k tomu, že jsme už měli možnost vidět propagační snímky modelu Vivo S7 5G, valná většina tipařů se shodla na tom, že telefon bude představen velmi brzo. A tyto odhady se nyní potvrdily. Jak na čínském Weibo, tak i na YouTube je k vidění krátké video, které zve na uvedení telefonu. Jeho termín je naplánován na 3. srpna/augusta na 19:30 tamního času.

A protože do uvedení Vivo S7 zbývá jen pár dní, čínští tipaři nelení a servírují nám jeho parametry. První z nich nám neunikne už v pozvánkovém videu. Půjde totiž o super štíhlý model. Zadní panel v rámci designu zastupuje letošní trend velkých modulů hlavního fotoaparátu.

Přední panel to je tak trochu jiná káva. V tomto případě se, podle jednoho ze snímků na Weibo, výrobce vrací k poměrně velkému hornímu výřezu nad displejem. Je to možná i proto, že přední kamera by měla být duální se snímači 44 MPix a 8 MPix a podporou automatického ostření. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,43 palce a FullHD+ rozlišení. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 765G a zadní kameru by měly tvořit 64 MPix, 8 MPix a 13 Mpix snímače.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.