Na úplném začátku letošního dubna/apríla představila značka Vivo jeden z telefonů řady S, konkrétně model Vivo S6 5G. Ten byl kromě jiného zajímavý i tím, že je osazen procesorem Samsung Exynos 980 s integrovaným modemem 5G. A v poměrně krátké době bychom se měli dočkat dalšího modelu řady S, který by měl dostat název Vivo S7. Docela spolehlivý čínský tipař, který si říká Digital Chat Station už dokonce zveřejnil na Weibo reálnou fotku telefonu. Z té se dá odvodit co můžeme očekávat, alespoň tedy v rámci designu.

Snímek Vivo S7 lze dohledat i na Instagramu, kde slouží k propagaci nové ambasadorky značky Vivo. Tou je populární čínská zpěvačka a modelka Lisa Bar. Ta právě na jedné z promo fotek pózuje s chystaným telefonem v ruce. Pokusíme se tedy odtrhnout oči od čínské krásky a zaměříme se na vzhled přístroje. Podobně jako ambasadorka je i telefon velmi útlý a podle propagačních materiálů by měl být zaměřený na selfie focení.

Jeden ze sloganů dokonce hlásá, že Vivo S7 zahájí novou éru ultra čistých selfíček. Toho by chtěl výrobce dosáhnout použitím duální kamery se 44 MPix snímačem Samsung GH1 a širokoúhlým 8 MPix senzorem Hi846 z dílen společnosti Hynix. Zadní panel telefonu se drží v mezích letošních designových trendů. Tedy hlavně u vzhledu zadního fotoaparátu. Ten je uložen do obdélníkového modulu a podle prvotních odhadů by jej měly tvořit tři snímače, přičemž ten primární by měl mít rozlišení 64 Mpix. Doplní jej 8 MPix a 13 MPix senzory. Dále se spekuluje i o ceně telefonu, která by se mohla pohybovat mezi 428 až 471 dolary.