Od té doby, kdy výrobci chytrých telefonů začali přidávat na své modely i snímače otisků prstů uběhlo už docela dost času. V prvopočátcích byl skener otisků uložen na zadním panelu. Pak se začal objevovat i v tlačítku Home a následně i na hraně přístroje. Samozřejmě asi nejpraktičtějším umístěním senzoru pro odemknutí telefonu je displej. Že snímač otisků lze v podstatě umístit kamkoli dokazuje nový telefon DOOV.

Telefon DOOV se objevil v certifikačním výpisu Tenaa s kódovým označením 200200519. Pro ty z vás, kterým značka DOOV nic neříká připomeneme, že se její přístroje poměrně dost prodávaly v letech 2014 až 2016 a v mnoha případech šlo o klony dobře známých a dražších modelů. Ale zpět k zmíněnému snímači. Ten je podle snímků zveřejněných na Tenaa zakomponován do modulu zadního fotoaparátu. Modul je, podobně jako například u přístroje Samsung Galaxy S20 Ultra, velký a obdélníkový. Foto senzory a LED blesk jsou seskupeny v horní polovině modulu a v té dolní je uložen poměrně malý čtvercový snímač otisků.

Už na první pohled se zdá být takovéto uložení čtečky otisků dost nepraktické, a to hlavně proto, že modul fotoaparátu najdeme v levém horním rohu zadního panelu. Takže pokud nemáte skutečně velké ruce a nebo dlouhé prsty bude pro vás odemknutí telefonu tak trochu eskamotérským kouskem. Navíc Tenaa uvádí, že telefon DOOV je i docela vysoký s rozměry 179×87,3×9,6 mm, přičemž jeho displej má úhlopříčku 7,12 palce a rozlišením 2244×1080 pixelů. Bude osazen osmi jádrovým procesorem s taktem 2,3 GHz s až 8 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Baterie by měla mít kapacitu 6000 mAh. Potud jde v o klasické parametry letošního roku. Co už ovšem zavání historií je použitý operační systém, kterým by měl být Android 7.11 Nougat. To je parametr, který bude pro mnoho potenciálních kupců v roce 2020 nepřijatelný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.