Velký šéf Xiaomi Lei Jun patří k nejdůležitějším postavám čínského mobilního průmyslu a jeho vliv je opravdu nezanedbatelný. Ani ve svém vysokém postavení ale nezanedbává komunikaci s fanoušky a často se zapojuje i do konverzací na sociálních sítích. Dnes jsme tak měli možnost se o něm dozvědět něco nového, protože se rozhodl fanouškům přiblížit své tři nejoblíbenější telefony. A bez velkého překvapení se ve všech případech jedná o modely z vlastní produkce.

Prvním oblíbencem je keramická verze Xiaomi Mi MIX 2 z podzimu roku 2017. Jednalo se o první telefon na světě s keramickou unibody konstrukcí a výroba rozhodně nebyla nic jednoduchého. Zahrnovala celou řadu procesů a hlavně spékání keramiky pod teplotou 1400°C po dobu sedmi dní.

Druhým nejoblíbenějším modelem je pak Xiaomi Mi 6 Bright Silver Discovery Edition. Šlo o impozantní stříbrnou verzi telefonu, která šla jednoduše využít i jako zrcátko. Ani v tomto případě nešlo o snadnou a levnou výrobu, takže se jednalo o tu nejluxusnější variantu tohoto telefonu.

Posledním je pak dle předpokladů současný vrchol pyramidy Xiaomi v podobě modelu Mi 10 Pro. Jedná se o nekompromisní high-end a tvůrci se poprvé nechali svazovat nějakými obavami o příliš nákladné komponenty. Což se samozřejmě odrazilo i na velmi vysoké ceně tohoto telefonu. Ale jednoznačně se jedná o fantastický kus, takže má Lei Jun určitě pravdu.

Lei Jun Xiaomi

Na závěr si neodpustím drobné sarkastické rýpnutí, protože možná jde opravdu o nejoblíbenější telefony Lei Juna z vlastní stáje, ale to neznamená, že jim nutně dává přednost při každodenním používání. Nedávno ho totiž bystrozrací fanoušci nachytali s iPhonem, což si určitě za rámeček nedá. Měl by přece mít víru ve vlastní produkty ! 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.