Standardní řady ZTE Axon 11 5G pro střední třídu jsme se dočkali v březnu letošního roku, ale čínská značka chce evidentně dostat 5G telefony i k zákazníkům s omezenějším rozpočtem. Světlo světa tak dnes spatřil jejich prozatím nejlevnější 5G telefon v podobě modelu ZTE Axon 11 SE 5G. Navzdory poměrně nízké ceně jde o velice dobře vybavený telefon, který se může pochlubit třeba zbrusu novým procesorem Mediatek Dimensity 800. Těch v poslední době přibývá jak hub po dešti.

Kromě zmíněného procesoru Dimensity 800 se může ZTE Axon 11 SE 5G pochlubit třeba 6,53-palcovým LTPS LCD displejem s FullHD+ rozlišením. Ano nejde o AMOLED, ale vypadá slušně a namísto kapkovitého vykousnutí základní verze raději nabídne průstřel. Hlavní fotoaparát je trojitý a ve čtvercovém zadním modulu najdeme 48 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx sestavu senzorů. Selfie kamerka je pak 16 Mpx. Baterie má kapacitu 4000 mAh a dobijete ji pomocí 18W nabíjení. Softwarovou stránku věci pak obstará nadstavba MiFlavor UI naroubovaná na Android 10.

K dostání je samozřejmě několik paměťových kombinací tohoto telefonů, od 6 GB + 128 GB verze až po nejvyšší 8 GB + 256 GB variantu. Ceny jsou na 5G přístroj nastaveny poměrně solidně a začínají na 1998 juanech, tedy v přepočtu zhruba na 280 dolarech. Nejvyšší varianta pak přijde na 2598 juanů, tedy asi 364 juanů. Jde tedy o lákavou střední třídu, pokud tedy žijete v civilizaci a toužíte po 5G telefonu. A pochvalu si zaslouží i reklamní plakátky s kouzelnými kočkami 🙂