Dnes jsme se od čínského Xiaomi dočkali i zásadního kroku ve spojitosti s jejich neustále rostoucí kategorií chytrých produktů do domácnosti. Určitě jste se s nimi setkali a tak vám jistě bude známé i označení Mijia, pod kterým byly veškeré tyto produkty schovány. Ta se dnes ale dočkala kompletního přejmenování a tvůrci na sociální síti Weibo tento krok potvrdili. Do budoucna se tak u chytrých produktů firmy budeme setkávat pouze s označením Xiaomi Smart Life. Lehce doslovné, ale proč ne.

Změna je pouze v názvu a zachováno zůstane dokonce i logo. Stejně tak celá koncepce a produktové řady zůstávají identické, takže se opravdu mění jen jméno. A záběr této pod-značky je opravdu obří, protože pod ním Xiaomi obsáhli skoro cokoliv, na co si v domácnosti vzpomenete. Ať už šlo o chytré elektrické varné konvice, produkty osobní hygieny jako kartáčky nebo holící strojky, chytré lampy, domácí tiskárny nebo dokonce i pračky. Prostě něco pro každého, ale do budoucna už pod jiným praporem.

A stačí jen zběžný pohled i do útrob českého internetu, abychom našli velmi zajímavé kousky Mijia přímo dostupné na našem trhu. Nedostalo se sice na obskurní pokusy jako chytré tenisky nebo překladač jazyků, ale pod značku patří třeba i velmi oblíbené elektro-koloběžky. Dá se očekávat, že u stávajících dostupných produktů k žádným změnám nedojde, protože by se zbytečně jen mátl zákazník. Takže Xiaomi Smart Life potkáme až v blízké budoucnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.