Jak už asi víte, tak se čínská značka Vivo chystá už v pondělí představit svoji novou řadu telefonů Vivo X50. Ale oproti původním předpokladům to vypadá, že se namísto dvou očekávaných modelů dočkáme ještě jednoho navíc. K základní a Pro verzi by totiž mělo ještě přibýt Vivo X50 Pro Plus a my dokonce máme i jeho údajné specifikace. Veškeré informace pocházejí jen z jednoho zveřejněného plakátku, takže samozřejmě berte vše se zdravou dávkou skepse.

Ale pokud by se vše potvrdilo, tak půjde o další fantastickou vlajkovou loď za výborné peníze. Vivo X50 Pro Plus totiž nabídne opravdu špičkové parametry. K těm patří například 6,56-palcový AMOLED displej s rozlišením 2376 x 1080 pixelů, podporou HDR+ a hned 120 Hz obnovovací frekvence. K tomu navrch ještě procesor Snapdragon 865, 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Případně 4315 mAh kapacitu baterie se 44W rychlo-nabíjením, přičemž si telefon zachovává poměrně velmi nízkou váhu 180 g.

A nezapomnělo se ani na pořádnou foto-výbavu. Ta zahrnuje hlavní 50 Mpx senzor Samsung GN1 doplněná o 8 Mpx telefoto senzor s gimbalovou stabilizací a až 60x zoomem, 13 Mpx portrétový senzor nebo 8 Mpx ultra-wide senzor. Vše pak doplní 32 Mpx selfie snímač skrytý v „průstřelu“ displeje. Celkově velmi impozantní specifikace a budeme velmi zvědavi na reálný výkon fotoaparátů a srovnání s konkurencí.

Telefony Vivo obvykle patřily k těm dražším na trhu, ale doba se překvapivě možná mění. Podle dostupných informací by se totiž Vivo X50 Pro Plus mohlo prodávat jen za zhruba 4000 juanů (tedy asi 700 dolarů). To na první pohled vypadá skoro až nereálně, ale třeba se firma rozhodla bojovat s konkurencí i na cenové frontě. Pokud se vše potvrdí, tak asi budeme mít další možnost závidět zákazníkům na čínském trhu, protože Vivo je obvykle s globální dostupností svých modelů velmi na štíru.