Středa 3. června bude evidentně nabité představenými novinkami, protože se na tento chystá i tiskovka značky Honor. A na ní by se měly teoreticky ukázat dva nové modely řady Honor Play 4, přičemž Pro varianta by měla být prvním kousek série Honor Play, která podporuje 5G sítě. Na internetu se dnes ukázal i první „živý“ snímek nového Honor Play 4 Pro, konkrétně pak jeho zadní strany. A podle všeho bychom se tak mohli dočkat jedné světové premiéry v mobilních telefonech.

Na snímku je totiž kromě obdélníkového modulu s duálními foto senzory a LED bleskem i neznámý kruhový senzor. A tím je podle všeho LIDAR, tedy technologie, který využívá pulzní laserový paprsek k výpočtu vzdálenosti od objektu. Tuto technologii známe například z chytrých vysavačů a objevila se už i v tabletu iPad Pro od Applu. Využití tohoto senzoru je hlavně pro AR (Augmented Reality) a pro modelování 3D objektů, takže si budeme muset počkat, k čemu přesně ho bude telefon využívat.

A Honor Play 4 Pro vypadá i na velmi slušně vybavený telefon, protože i když bude hlavní fotoaparát „jen“ duální, tak hlavním senzorem bude starý známý upravený špičkový 40 Mpx Sony IMX600Y. Kromě toho budou duální také selfie snímače schované v oválném „průstřelu“ displeje. Pro verze telefonu bude pravděpodobně mít procesor Kirin 990 a v případě základní se pak spekuluje o použití Mediatek Dimensity 800. Kromě toho se dočkáme také 40W rychlo-nabíjení a spousty dalšího. Tak se pozítří budeme těšit na další zajímavý kousek z dílny Honor.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.