Tak už je to černé na bílém, protože čínská značka OnePlus oficiálně oznámila konec oficiální spolupráce s legendární automobilkou McLaren. Potvrzeno je tak něco, o čem se už pár dní vesele spekulovalo, protože OnePlus byli odstraněni ze seznamu partnerů F1. Spolupráce tak trvala jen necelé dva roky, protože první model OnePlus 6T McLaren Edition spatřil světlo světa v roce 2018. Minulý rok ho pak následoval parádní OnePlus 7T McLaren Edition, který byl z velké části k dostání jen jako exkluzivita T-Mobile v USA.

Právě speciální modely McLaren se často staly prvními kousky značky s revolučními parametry dlouho před jejich příchodem do standardních verzí. Stalo se tak například i v případě bezdrátového nabíjení, kdy tato funkce předběhla tu standardní o plný rok a půl. A zmínit musíme samozřejmě i parádní předváděcí kousek OnePlus Concept One s „mizejícím“ designem fotoaparátu, který jsme měli možnost zhlédnout na lednovém veletrhu CES 2020. I ten spadal právě pod partnerství s McLarenem.

Samozřejmě jsme se také dočkali obligátního oficiální poděkování za příkladnou spolupráci ze strany oficiálního tiskového mluvčí McLarenu. Mluvilo se o příkladné kooperaci dvou ikonických a inovativních značek, takže obvyklá PR omáčka. Do budoucna tak na OnePlus McLaren telefony můžeme zapomenout, ale to zdaleka neznamená konec jejich speciálních edicí. Už jsme totiž měli možnost vidět Star Wars nebo Avengers edice OnePlus a tak se dá očekávat brzy něco podobného ve spojitosti se současnou generací telefonů.