Telefony řady Samsung Galaxy A jsou poměrně úspěšné asi hlavně proto, že mají slušně vychytaný poměr cena/výkon. Ostatně nejprodávanějším modelem v prvním kvartálu letošního roku se stal model Galaxy A51. A aby toho nebylo málo, připraven na cestu na evropský trh je i Samsung Galaxy A41. Tento telefon byl sice představen v březnu/marci, ale jeho prodej byl ohlášen až na červen/jún. Nyní je ale na oficiálních nizozemských stránkách společnosti připraven pro předběžné objednávky.

Samsung Galaxy A41 bude alespoň v Holandsku nabízen ve třech barevných variantách. Konkrétně jde o barvy Crush Black, Prism Crush White a Prism Crush Blue. Cena je stanovena na 299 euro pro verzi s 64 GB interního úložiště. Je poměrně překvapivé, že se na evropském trhu bude Galaxy A41 prodávat jen s touto kapacitou interní paměti, ale na druhou stranu ji lze dále rozšířit až o 512 GB. Operační paměť má kapacitu 4 GB.

K další výbavě patří 6,1 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů. Jde o typ Infinity-U, tedy obrazovku s „účkovým“ horním výřezem, ve kterém je uložena přední 25 MPix selfie kamera. V displeji je integrován i snímač otisků prstů. Zadní fotoaparát je trojitý se snímači 48 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Telefon pohání osmi jádrový procesor MediaTek Helio P65. Baterie má kapacitu 3500 mAh s podporou rychlého 15 W nabíjení. Nechybí ani certifikace IP68. Konektivitu zastupuje Bluetooth 5.0, NFC a 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou One UI 2.0.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.