Skupina analytiků Strategy Analytics vydala zprávu o prodejích telefonů s Androidem za první kvartál letošního roku. Pokud čekáte, že nejprodávanějšími přístroji jsou telefony Xiaomi, musíme vás zklamat. Jasnou jedničkou na trhu je poměrně nedávno vydaný model Samsung Galaxy A51. V prvním kvartálu se jej prodalo celkem 6 milionů kusů, což odpovídá 2,3% podílu na světovém trhu.

V těsném závěsu za Samsung Galaxy A51 je telefon Redmi 8. U tohoto přístroje vysoké prodeje asi nikoho nepřekvapí. Na trh se dostal loni v říjnu/októbri a dobře se prodává jak v Indii a Číně, ale i na evropském trhu je o něj poměrně velký zájem. V prvním kvartálu 2020 získal 1,9% podíl na světovém trhu. Třetím nejprodávanějším telefonem je opět stroj Samsungu, tentokrát model Galaxy S20+, ten získal 1,7% tržní podíl. Jde o jediný prémiový telefon, který se v žebříčku prodejnosti objevil. I čtvrté místo prodejnosti patří společnosti Samsung a jejich Galaxy A10s s 1,6% tržním podílem.

Pátým nejprodávanějším přístrojem se systémem Android je opět telefon Redmi, a to konkrétně Note 8. Jeho podíl na světovém trhu je také 1,6%. Nu a šestici nejprodávanějších telefonů uzavírá Samsung Galaxy A20s s 1,4% tržním podílem. Podle analytiků ve výši prodejů sehrála velkou roli nižší cena a také pandemie koronaviru. V této době si potenciální kupci vybírají spíš levnější telefony, které mají dobrý poměr cena/výkon. Analýza také ukazuje, že globální dodávky telefonů s Androidem dosáhly v prvním čtvrtletí tohoto roku 274,8 milionů kusů, což je o 17% méně než ve stejném období v loňském roce. Přesto to znamená 86% tržní podíl v rámci všech prodaných telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.