Poměrně solidní loňský model Nokia 6.2 by se měl velmi brzy dočkat svého nástupce a nedávno jsme se dočkali už i údajných parametrů Nokia 6.3. Ty přišly ze stránek NokiaPowerUser a podle nich by telefon měl mít procesor z rodiny Snapdragon 67x a čtveřici senzorů zadního fotoaparátu s puncem ZEISS. Ale dnes se ze stejného zdroje vynořily další zprávy, které vše lehce mění v oblasti předpokládaného procesoru a také podrobněji popisují přesné specifikace foto-senzorů. Takže co můžeme čekat ?

Podle nových zpráv by Nokia 6.3 měla nakonec dostat procesor ze série Snapdragon 7xx, konkrétně pak Snapdragon 730. Jde údajně o zcela neověřené zdroje, takže je nutné brát tyto informace se zdravou dávkou skepse. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři senzory, mezi kterými bude hrát hlavní roli 24 Mpx kousek. Ten ale doplní 12 Mpx ultra-wide, 2 Mpx makro senzor a 2 Mpx senzor hloubky pole. Solidní výbava, ale už dávno víme, že čistě čísla megapixelů toho moc o reálném výkonu nepoví. Telefon by pak dále měl mít čtečku otisků prstů integrovanou v bočním zapínacím tlačítku.

Z dřívějších informací víme, že by Nokia 6.3 měla na evropském trhu teoreticky začínat na ceně 249 euro. To ale bude údajně platit pro 3 GB + 64 GB paměťovou verzi, která už je na dnešní poměry střední třídy prostě poddimenzovaná. Ale samozřejmě uvidíme, zatím jsou všechny dostupné informace v podstatě jen spekulativní a nepotvrzené. Každopádně by telefon měl dorazit na trh v průběhu třetího čtvrtletí spolu s modely Nokia 7.3 a Nokia 9.3 PureView.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.