Televize čínské značky Hisense jsou u nás poměrně oblíbené, protože se jedná o kvalitní modely za velmi slušné ceny. A popularitě určitě napomáhá i fakt, že se část jejich produkce montuje přímo u nás v Plzni. Jeden jejich 4K kousek mi slouží už více než rok a rozhodně si nemohu na nic stěžovat. Firma ale čerstvě představila nové modely televizí zaměřené na hráče a v řadě Hisense E75 si zákazník bude moci vybrat mezi 55-palcovou a 65-palcovou úhlopříčkou.

Hlavním tahákem těchto herních televizí jsou použité panely, které mají kromě 4K rozlišení hlavně 120 Hz obnovovací frekvenci. Což je pro hráče velmi zásadní a velmi žádaný parametr. Kromě toho také mají technologie VRR a 120 Hz MEMC kompenzace rychlého pohybu, takže se nic v rychlejších scénách nebude trhat nebo rozmazávat. Kromě toho má Hisense E75 samozřejmě i podporu HDR10 nebo AI vylepšování kvality obrazy včetně automatického nastavení jasu a kontrastu podle okolního osvětlení. A za zmínku stojí i 130 % pokrytí barevného gamutu (BT.709).

Kromě toho bude mít televize vestavěný čtyř-jádrový procesor s jádry Cortex-A73 a grafikou Mali-G52, 3 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Podporováno bude Dolby Virtual X nebo Dolby MS12/DTS HD a k dispozici bude samozřejmě i dual-band Wi-Fi. Ceny jsou vzhledem k výbavě nastaveny poměrně rozumně, za 55-palcovou variantu zaplatíte 3999 juanů (563 dolarů) a za 65-palcovou pak 5499 juanů (774 dolarů). Vzhledem k aktivitě značky na českém trhu je navíc možné, že se i tyto modely ukážou i u nás, což by určitě mnoho aktivnějších hráčů potěšilo.