Google už dávno není čistě softwarovou firmou a dal se na i na výrobu spousty technologických vymožeností. Jejich řada telefonů Pixel už úspěšně dospěla do čtvrté generace a jde o velmi slušné kousky, které obvykle i dobře fotí. Jednou z hlavních deklarovaných výhod je ale samozřejmě čistý systém a okamžitý přístup k novým verzím Androidu. Ostatně kdo jiný by měl být vždy první, že… Rychlost vychytávání některých zásadních problémů s řadou Pixel 4 už ale moc na chlubení není.

Až poslední aktualizací se totiž Googlu podařilo konečně odstranit problém s odemykáním telefonů pomocí rozpoznání obličeje Face Unlock. Takže to trvalo jen půl roku po vydání… Šlo přitom o poměrně zásadní bezpečnostní problém, protože původně vychvalované pokročilé rozpoznávání obličeje u modelů Pixel 4 a 4 XL mělo jednu zásadní vadu na kráse. Telefon šlo odemknout i se zavřenýma očima, takže stačilo třeba jen využít spícího majitele a bylo vymalováno. Což se samozřejmě nesetkalo s pozitivním ohlasem komunity s ohledem na bezpečnost.

Google samozřejmě ihned po vydání uznal chybu a přislíbil nápravu „v průběhu následujících měsíců“, ale málokdo čekal, že vše potrvá plného půl roku. Konečně je však vše opraveno a majitelé telefonů tak mají možnost funkci na nutnost otevřených očí při odemykání zapnout v nastavení. Lépe později než nikdy. Nová aktualizace by měla také spravit některé další nedostatky, jako třeba problémy s přehráváním zvuku při Bluetooth připojení a další.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.