Oficiální představení nové vlajkové řady Meizu 17 by se mělo odehrát už brzy 15. dubna a telefon se už údajně objevil i ve výsledcích benchmarku Antutu. Čínská firma se bude snažit vrátit zpět do přízně fanoušků, protože za posledních pár let ztratili velkou část svého postavení na trhu. A podle dnes zveřejněných parametrů a ceny, by se jim to třeba mohlo i podařit, protože cenově vypadá nový model velmi konkurenceschopně. Teď už jen vyladit nešťastný systém Flyme OS spolu s mezinárodní podporou a bude vše opět růžové. Jak jednoduché.

Podle zveřejněných parametrů se ale Meizu rozhodli u standardní verze telefonu k mírnému okrájení nákladů využitím pouze LPDDR4X pamětí namísto moderních LPDDR5. To je samozřejmě nemilé, ale na druhou stranu jde spíše o drobný zádrhel, protože i spousta současných vlajkových modelů včetně gigantů jako Huawei P40, BlackShark 3 nebo Oppo Find X2 stále ještě zůstalo u LPDDR4X. Výkonu by tak mělo být stále více než dostatek.

Meizu také opustilo svůj symetrický design přední strany telefonu a dočkáme se tak moderního „průstřelu“ displeje v pravém horním rohu. Displej samotný bude mít 6,5-palce a půjde o AMOLED s obnovovací frekvencí 90 Hz. I další výbava je velmi dobrá a zahrnuje třeba procesor Snapdragon 865 s podporou 5G sítí, vnitřní paměť UFS 3.0, 4500 mAh kapacitu baterie s 30W rychlo-nabíjením, nebo čtyři senzory zadního fotoaparátu – 64 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix +2 Mpix. Zbývá tak už jen doplnit některé detaily jako je rozlišení selfie kamerky, možná přítomnost NFC čipu a pár dalších.

Cena je nastavena poměrně rozumně a základní 8GB+128GB model Meizu 17 přijde jen na 3999 juanů (tedy asi 567 dolarů). Právě ten má zmíněné LPDDR4X paměti. Za lepší 8GB+256GB si zákazník připlatí na 4299 juanů (asi 609 dolarů), případně za 12GB+256GB na 4699 juanů (asi 666 dolarů). To nezní až tak špatně.