Do oficiálního představení nové generace herních telefonů Black Shark zbývá už jen pár dní, protože by vše mělo proběhnout už 3. března. Intenzita zaručených informací o novém Black Shark 3 se tak zvyšuje a sám šéf Xiaomi Lei Jun potvrdil existenci vylepšené Pro varianty telefonu. Ta se sice před časem mihla v certifikačních agenturách, ale až doteď nebylo nic jasného. A podle slov šéfa značky se máme na co těšit, protože Black Shark 3 Pro toho pro hráče nabídne spoustu nového.

Hlavním dnešním odhalením je přítomnost dvojice speciálních hardwarových tlačítek na boku telefonu, takže se už v základu a bez nástavců z nového Black Sharku stane skoro plnohodnotný gamepad. Tlačítka budou mít mechanickou odezvu, nulovou latenci a pro milovníky zejména akčnějších herních titulů se jedná o skvělou zprávu. Podle všeho by měla být tlačítka programovatelná, takže bude na uživateli, aby z nich vymáčkl to nejlepší. Zatím však byly tyto novinky potvrzené v případě Pro varianty telefonu a není jasné, zda se dočká i základní verze.

A k velkým očekáváním ještě přiložil na sociální síti Weibo polínko i šéf přímo Black Sharku, když se pochlubil výsledkem Pro verze telefonu v benchmarku Antutu. Dosažených 620.952 bodů je zatím nejlepším výsledkem vůbec a je jasné, že opravdu nepůjde o žádné ořezávátko. Ostatně výbava by měla být nekompromisní se 120 Hz displejem s QHD rozlišením, procesorem Snapdragon 865, až 16 GB RAM, nebo 5000 mAh baterií s 65W rychlo-nabíjením. Tak už 3. března budeme mít všechno hezky černé na bílém.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.