Pozornost mobilního světa se momentálně upírá na plánovanou velkou představovací akci značky Huawei, kde by se 26. března v Paříži měly představit nové modely řady P40. Globální představení by tak dostalo přednost před tím čínským (to se odhaduje na 2. dubna) a firma tak dává najevo, že se nehodlá spokojit jen s domácím trhem. Jejich ekosystém HMS aneb Huawei Mobile Services utěšeně roste a hodlají ho tak servírovat i globálním zákazníkům. Podle posledních informací by ale nedlouho po P40 mohl přijít na trh i další pokračovatel oblíbené řady, Huawei Nova 7.

To jsou poměrně překvapivé zprávy, protože Huawei Nova 6 je stále poměrně novým kusem, který se na trh oficiálně dostal v prosinci loňského roku. Původně se očekávalo, že firma vydá Nova 6 Pro, ale podle všeho se nakonec rozhodli skočit přímo na Nova 7. Nové zprávy pochází z obvykle velmi dobře informovaného účtu bloggera na Weibo, takže se jim dá s velkou pravděpodobností i věřit. Podle jeho odhadů by tak Huawei Nova 7 mohl být představen už někdy na začátku dubna, tedy pouhé čtyři měsíce po uvedení minulé generace.

Huawei Nova 7 bude s velkou pravděpodobností vybaven špičkovým procesorem Kirin 990 5G, takže se bude jednat o velmi výkonný stroj, který ale bude jednoznačně levnější než vlajkové modely řady P. A protože nové kousky řady Honor 30 dorazí nejdříve někdy na konci dubna nebo v květnu, tak by mohlo jít o ideální trefu pro zákazníku hledající aktuálně telefon vyšší střední třídy. Samozřejmě si ještě počkáme, čím přesně Huawei nový model vybaví. Určitě to nebude trvat dlouho a dočkáme se nějakých oficiálnějších informací o tomto kousku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.