Společnosti HMD Global už nikdo neodpáře, že se postarala o navrácení značky Nokia na trh s chytrými telefony. Ale nejen s nimi. čas od času jsou vzkříšeny i staré modely tlačítkových telefonů Nokia. Jedním z nich byl svého času poměrně populární model Nokia XpressMusic, který byl poprvé vydán v roce 2006 a šlo o hudební telefon.

Je docela možné, že se chystá jeho letošní verze a nová Nokia XpressMusic se znovu dostane do prodeje. Téměř identicky vypadající přístroj se totiž objevil na stránkách čínského certifikačního úřadu Tenaa. Tam je zatím veden pod kódovým označením Nokia TA-1212. A kromě fotek můžeme z Tenaa výpisu vyčíst i jeho hlavní parametry. Samozřejmě, vzhledem k tomu, že jde o „hloupý“ telefon s fyzickou klávesnicí nemůžeme očekávat specifikace současných chytrých strojů.

Malý TFT LCD displej má úhlopříčku 2,4 palce s rozlišením 240×320 pixelů. Rozměry jsou 133,75×52,43×13,1 mm při hmotnosti pouhých 88 gramů. Baterie má v dnešní době legrační kapacitu 1200 mAh. Nokia telefon pohání procesor s jedním jádrem a taktem 0,36 GHz. K dispozici je 0,8 MB operační paměti a 16 MB interního úložiště. To však lze dále rozšířit až na 32 GB. Na zádech přístroje je i pidi fotoaparát s jedním 0,3 Mpix snímačem a LED bleskem. Tedy specifikace jsou to skutečně chudobné, ale ta nostalgie z telefonu přímo čiší. Kdy přesně bude tento retro model uveden na trh není známo. Společnost HMD Global sice plánovala akci na MWC 2020, ale veletrh byl zrušen a proto budeme muset počkat na oznámení náhradního termínu prezentace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.