Po oficiálním představení tabletu Huawei MatePad Pro jsme se dočkali i dalších dvou novinek. Jde o Huawei Matebook X Pro s podtitulem 2020 a také o vylepšenou verzi skládacího telefonu Huawei Mate Xs. V obou případech jde vlastně o jakási „staronová“ zařízení, jejichž původní verze byly uvedeny na loňském veletrhu MWC. A opět jde o vlajkové lodě společnosti v daných segmentech. Pojďme se tedy podívat na letošní inovace u obou přístrojů.

Huawei Matebook X Pro

Inovovaný Matebook Pro X je vybaven „celoplošnou“ LTPS dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 19,9 palce, rozlišením 3000×2000 pixelů a užitnou plochou 91%. Design laptopu se od jeho předchůdce neliší. I zde najdeme elegantní tenké kovové tělo s pískovanou úpravou. Rozměry jsou také stejné jako loni, a to 14,6×304×217 mm při hmotnosti 1,33 kg.

Vylepšení a hlavní změnu hledejme na postu procesoru. Výrobce tentokrát použil nejnovější procesor společnosti Intel, Comet Lake 10. generace. Doplní jej 16 GB operační paměti, 1 TB interního úložiště a grafika Nvidia MX250. Ta zůstává stejná jako u loňského modelu. Nechybí jeden USB-A port, dva porty USB-C a 3,5 mm audio jack. Matebook X Pro bude nabízen v barvě zelené, šedé a stříbrné. Prodeje by měly začít v dubnu/apríli.

Huawei Mate Xs

I v případě skládacího modelu Mate Xs jde o upgradovanou verzi loňského Mate X. Letošní verze by měla být rychlejší, výkonnější a samozřejmě také dražší. Navíc by skládací Mate Xs měl být i lehčí, měl by mít užší rámečky a vylepšení doznala i konstrukce závěsů pro složení displeje. Výrobce tvrdí, že v případě systému závěsů bylo použito speciálních materiálů a technologických procesů. V nejvíce namáhaných částech byl použit tekutý kov na bázi zirkonia, jehož pevnost lze srovnat s titanovou slitinou.

Mate Xs má stále 8 palcový displej v rozloženém stavu. Po složení je úhlopříčka obrazovky 6,6 palce na přední straně a 6,38 palce na straně zadní. Procesor Kirin 980 s modemem Balong 5000 nahradil čipset Kirin 990. To by mělo mít vliv na poměrné zvýšení výkonu CPU, GPU a také NPU. Procesor doplní 8 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště.

Baterie má kapacitu 4500 mAh s rychlým 55 W nabíjením. V případě foto výbavy nehledejme změny. Je totiž stejná jako původního Mate X , takže hlavní fotoaparát tvoří snímače 40 MPix, 16 Mpix a 8 Mpix. A jak je tedy nastavena cena letošního modelu? Vzhledem k tomu, že vylepšení není zas až tak moc je cena vysoká. Konkrétně by mělo jít o 2499 euro, což je zhruba 62500 Kč. Prodeje na globálním trhu odstartují v příštím měsíci.