Společnost Huawei představila na letošním MWC 2019 (kromě skládacího telefonu Huawei Mate X) hned několik dalších produktů. Návštěvníci tak mohli spatřit vylepšenou verzi Huawei MateBook X Pro, nové notebooky MateBook 13 a MateBook 14, skládací smartphone Mate X a také Huawei 5G CPE Pro, první komerční produkt poháněný čipsetem Balong 5000. Všechny tyto produkty nabízejí uživatelům vysokorychlostní konektivitu a všestranný zážitek.

Vylepšený MateBook X Pro

Model MateBook X Pro představil Huawei již v loni. Pro rok 2019 si připravil aktualizovaný model nesoucí stejný název. Tento notebook se vyznačuje všemi charakteristikami, které definují vlajkovou loď. Je inovativní, inteligentní a v neposlední řadě se může pochlubit prémiovým designem. Všechny tyto kvality posouvají vylepšený model na další úroveň.

Nově aktualizovaný MateBook X Pro se pyšní kovovým tělem s pískovanou úpravou pro elegantní vzhled. Notebooku dominuje 13,9 palcový 3K Ultra FullView dotykový displej s poměrem 91 % obrazovky vůči tělu počítače. Uvnitř nalezneme procesor 8. generace Intel® Core™ i7 8565 a grafickou kartu NVIDIA® GeForce® MX250 GPU se 2GB GDDR5. Notebook je dále vybaven širokopásmovým Wi-Fi připojením, Bluetooth 5.0 a výkonnějším portem Thunderbolt 3.

Zvukový systém Dolby Atmos se postará o dokonalý hudební či filmový zážitek, ať jste kdekoliv. MateBook X Pro také podporuje funkci HUAWEI Share 3.0 OneHop, která umožňuje rychlý obousměrný přenos fotek, videí i dokumentů mezi notebookem a smartphonem.

Nový Huawei MateBook 13 a Huawei MateBook 14

Umělecké, inovativní a inteligentní. Modely MateBook 13 a MateBook 14 přinášejí nejnovější technologie i běžným uživatelům. Kombinují FullView displej s vysokým výkonem, snadnou přenositelností a stylovým designem. Dotykové obrazovky těchto přístrojů jsou navrženy v poměru 3:2 a mají jen minimálními rámečky. Oba revoluční notebooky podporují inteligentní propojení se smartphony. Nově tak definují, jak mezi sebou mohou zařízení navzájem komunikovat.

HUAWEI MateBook 14 disponuje procesorem 8. generace Intel®Core™ i7-8565U a grafickou kartou NVIDIA® GeForce® MX250. Kombinace velkokapacitní baterie 57,4 Wh a inteligentního řešení pro úsporu energie pak zajistí dlouhou výdrž notebooku při práci i zábavě.

HUAWEI MateBook 13 nově definuje standard pro 13 palcové notebooky. Je dodávaný s procesorem 8. generace Intel® Core™ i7-8565U a grafickou kartou NVIDIA® GeForce® MX150 GPU. Přístroj je vybaven ventilátorem HUAWEI Shark Fin Fans 2.0, který zajišťuje vyšší otáčky a tím i lepší chlazení notebooku, který se tak nepřehřívá a zůstává tichý i při extrémním vytížení.

Mezi další funkce představených modelů patří například Huawei Share 3.0 OneHop pro rychlé sdílení souborů mezi zařízeními, čtečka otisků prstů nebo sound systém Dolby Atmos pro nevídaný zvukový zážitek.

Huawei 5G CPE Pro přináší 5G do chytrých domácností

Balong 5000 oficiálně zahájil éru 5G. Kromě smartphonů podporuje širokou škálu produktů 5G, včetně domácích širokopásmových zařízení, přístrojů připojených k vozidlu a také modulů 5G.

Huawei 5G CPE Pro poháněný čipsetem Balong 5000 podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Skrze 5G síť může být video o velikosti 1GB ve formátu HD staženo za 3 sekundy a video v rozlišení 8K může být hladce streamováno bez sebemenších problémů. Kromě domácího využití může být zařízení Huawei 5G CPE Pro použito i pro velmi rychlé připojení malých a středních podniků.

Díky nové technologii Wi-Fi 6, dokáže Huawei 5G CPE Pro vyvinout rychlost až 4.8 Gb/s. Jedná se o první 5G CPE, který podporuje Huawei HiLink a přináší tak 5G do chytrých domácností.