Firma Compal nepatří v našich končinách mezi známá jména a většinou na ni reagují jen experti. Nejedná se totiž o typického výrobce koncových modelů, ale ODM (Original Design Manufacturer) společnost, která produkuje třeba notebooky pro Lenovo, Dell, HP, Acer a spoustu dalších. Případně třeba fušují do řemesla i v oblasti televizí, monitorů a dalších. Jedná se o druhého největšího podobného výrobce na světě a tento gigant občas pracuje i na velmi zajímavých produktech. Jako je třeba podle serveru AnandTech ohebný tablet FlexBook.

Ohebné telefony se teprve začínají dostávat do módy a po opadnutí prvotního nadšení z revoluční technologie se mnozí ptají, zda se opravdu jedná o tak šikovné řešení pro menší zařízení. To samozřejmě uvidíme, až se vše ustálí a vyladí prvotní dětské nemoci. V kategorii tabletů a notebooků ale bez debat půjde o mnohem použitelnější variantu, protože právě třeba notebooky se stejně zavírají a ohebný displej tak jen napomůže již existujícímu designu. Na veletrh CES jsme viděli jako první vlaštovku ThinkPad X1 od Lenova, který by se měl dostat na trh někdy v polovině roku. A FlexBook od Compalu by ho mohl následovat.

Compal FlexBook v rozloženém stavu nabídne 13-palcový OLED displej a skoro neviditelné panty. Jednoduchým ohnutím pak z tabletu vyrobíte i malý notebook, kdy se spodní polovina obrazovky promění ve virtuální klávesnici. Tablet má dvojici reproduktorů na bocích, USB Type-C port na každé straně a za zmínku stojí i potažení kůží na zádech a na „bradě“ přístroje. Detailní specifikace zatím ještě nejsou k dispozici, stejně jako datum vydání, nebo dokonce potvrzené plány na masovou výrobu. Ale na papíře vše vypadá skvěle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.