Čínská značka Honor operuje do velké míry nezávisle na mateřském Huawei a pomalu se zabydluje i v segmentu chytrých technologií. Na původně plánovaném veletrhu MWC 2020 v Barceloně hodlali představit svůj nový integrovaný ekosystém produktů Smart Life, ale z plánů bohužel sešlo. Veletrh byl totiž kvůli hrozbě koronaviru zrušen, ale fanoušci nemusí smutnit. Firma se totiž po vzoru konkurence rozhodla celou akci jen přesunout do internetového prostoru a vše představit pomoci live přenosu.

Tento live přenos proběhne v pondělí 24. února od 18.30 a sledovat ho můžete na Facebookovém kanálu HONOR CZ/SK, případně se k němu připojit pomocí Twitteru. Představena by měla být nejen celá nová řada produktů, ale firma plánuje i předvedení zcela nových technologií. Vše by mělo být zastřešeno novou platformou a ekosystémem Honor Smart Life, která chce být komplexním řešením pro chytré bydlení. Škála produktů v tomto ekosystému tak bude poměrně široká a první vlaštovkou jsou údajně chytré hodinky MagicWatch 2, které jsme ostatně už recenzovali.

Honoru se velice daří a v roce 2019 zaznamenali nárůst o 21 % v kategorii mobilních telefonů a masivních 1333 % v kategorii chytrých nositelností. Háček je jen v tom, že tato čísla jsou udávána vzhledem k prvním třem kvartálům roku, protože poslední čtvrtletí  by vše asi srazilo lehce dolů vzhledem ke kauze Huawei. Honor sice těsně unikl embargu Googlu s vlajkovou řadou Honor 20, ale výhled do budoucna je vzhledem k západním trhům stále velmi šedivý. Produkty chytré domácnosti by se tak mohly stát jednoduchým řešením částečné nové orientace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.