Nově představené modely telefonů řady Xiaomi Mi 10 pořádně zamíchaly kartami na mobilním trhu a zejména špičkový Mi 10 Pro je opravdové monstrum. Dosáhl na samotnou špičku žebříčku fotoaparátů v DxOMarku a konkurenci drtí i nekompromisní výbavou. Bohužel drtí třeba i sny fanoušků v našich končinách, protože zatím dostupný nástřel českých cen je naprosto mimo prodejní realitu. Mrzkých 25.000 korun za základní Pro model je opravdu šílené a tak se naděje mnoha upínají na chystané Redmi K30 Pro. Co na to šéf značky Lu Weibing ?

Oficiální představení Redmi K30 Pro je naplánováno na 28. únor, takže do jeho příchodu zbývá už jen pár dnů. A ti největší optimisté a zarytí fandové dokonce začali spekulovat, že by teoreticky K30 Pro mohlo nabídnout lepší parametry než Mi 10 Pro. Logické by to moc nebylo, ale fanouškovské nadšení je často bezbřehé. Jejich naděje dnes s konečnou platností uťal sám šéf značky Lu Weibing, který kategoricky prohlásil, že K30 Pro opravdu výbavou nepřekoná špičkové Mi 10 Pro. Ostatně Redmi nemá v popisu práce přímo konkurovat mateřské značce.

Redmi K30 Pro by mělo v základu vycházet z původního modelu K30, ale kromě očekávaného upgradu na procesor Snapdragon 865 se očekávají i výrazně vylepšené fotoaparáty. Na světě je i údajný render vzhledu telefonu, který by naznačoval návrat k výsuvnému modulu s duální selfie kamerkou, ale to samozřejmě nemůžeme zatím oficiálně potvrdit. Velmi pravděpodobné je i užití AMOLED panelu s alespoň 90 Hz obnovovací frekvencí. Co se týče ceny, tak jsou analytici zatím poměrně optimističtí s odhady kolem 450 dolarů, ale vše bude samozřejmě záležet na konkrétní výbavě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.